Kategorie

niedziela, 29 marca 2015

Zawody tenisa stołowego

Dnia 10 lutego 2015 roku, o godzinie 9:30 odbyły się indywidualne zawody z tenisa stołowego. Na zawody pojechaliśmy autobusem i tramwajem do Centrum Rozwoju Com Com Zone. Ze Szkoły Podstawowej nr 109 pojechała 4 osobowa reprezentacja - z klasy 6a - Ania Suska i Jakub Cnota, z 6b -  Karolina Mazela i z klasy 3b - Marek Kiełbasa. Opiekunem grupy była Pani Małgorzata Stawarczyk. Wszyscy startujący w zawodach uczniowie z krakowskich szkół byli bardzo dobrze przygotowani. Ania Suska zajęła 5 miejsce, Karolina Mazela 6 miejsce, Kuba Cnota 5 miejsce, a Marek Kiełbasa około 10 miejsca.

Z kolei, dnia 13 lutego 2015 roku, o godzinie 9:30 odbyły się drużynowe zawody tenisa stołowego, również w  Centrum Rozwoju Com Com Zone. Z naszej szkoły pojechały 2 drużyny: Ania Suska z klasy 6A razem z Karoliną Mazelą z 6B i Kuba Cnota z 6A razem z Markiem Kiełbasą z klasy 3B. I tym razem opiekunem była Pani Małgorzata Stawarczyk. Dziewczyny były bardzo dobrze przygotowane, dotarły do finału. Finał niestety zakończyły porażką. Grały znakomicie i zajęły 2 miejsce, które zakwalifikowało je do wojewódzkich zawodów tenisa stołowego. Chłopakom gra poszła trochę gorzej, gdyż inne drużyny były lepsze od naszej. Nasi chłopcy zajęli około 5 miejsca.

Dnia 4 marca 2015 roku, o godzinie 10:30 odbyły się indywidualne małopolskie zawody tenisa stołowego. Z naszej szkoły pojechały 3 osoby: Ania Suska z klasy 6A, Karolina Mazela z klasy 6B i Jakub Cnota z klasy 6A. Tym razem wyjazd został zorganizowany bezpłatnym autokarem. Wyjazd był o godzinie 7:45 z parkingu KSOS. Zawody zostały zorganizowane w Hali Sportowej ZSPiG w Zakliczynie. Na tych zawodach było jeszcze trudniej, niż na poprzednich. W zawodach uczestniczyli zawodnicy - mistrzowie polski. Ania i Karolina zagrały po 3 mecze każda. Z tego: 1 wygrały, 2 przegrały, czyli niestety odpadły z zawodów. Kuba przegrał dwa mecze i grę zakończył na około 30 miejscu. Obydwie dziewczyny zajęły około 20 miejsca.